تبلیغات
sargarmi - ستاره
liverpoole ghahreman

ستاره

سه شنبه 15 دی 1388 11:00 ق.ظ

نویسنده : m s

یکی از اهالی بومی مکزیک  در ساحل قدم میزد و مدام خم می شد  و چیزی را از زمین برمیداشت و به درون دریا پرتاب می کرد .وقتی به نزدیکش رسیدیم متوجه شدیم که او هر بار خم شدن یکی از ستاره های دریائی را که با امواج به ساحل رانده شده اند ،از روی زمین برداشته و به  درون  دریا پرتاب می کند . کمی از کارش متحیر و سردرگم شدیم ، پرسیدیم :

" می بخشید آقا ،  شما  اینجا  مشغول چه  کاری هستین ؟ " پاسخ داد : " دارم ستاره های دریائی را دوباره به دریا برمی گردانم ،میبنید که امواج دراین وقت از سال خیلی آرام هستند و همین امر باعث رانده شدنشان به سمت ساحل میشه ،اگر من این ستاره ها رو به دریا برنگردونم ، همشون بخاطر کمبود اکسیژن تلف میشن "

یکی از دوستانمان با تعجب گفت :  " اما هزاران ستاره دریائی اینجا وجود دارند که الان وضعشون به همین منواله و مسلما شما وقتش رو پیدا نمیکنین که همشون رو برگردونین ،  تازه صدها ساحل دیگه هم در این کشور وجود داره که داره همین اتفاق براشون میفته !"

بعدش ادامه داد :  "  فکر نمیکنین این کار شما فرقی به حال این موجودات نداره ؟ "

مرد بومی لبخند زنان و در حالی که خم شده بود یکی دیگه از ستاره ها رو برمیداشت و اونو به سمت دریا پرتاپ میکرد پاسخ داد : " قطعا به حال این یکی که فرق میکنه ! "
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -