تبلیغات
sargarmi - تفاوت زنان در آمریكا , ایران و عربستان
liverpoole ghahreman

تفاوت زنان در آمریكا , ایران و عربستان

شنبه 25 اردیبهشت 1389 11:07 ق.ظ

نویسنده : m s
1- اگر یك زن سیگار بكشد:در امریكا به او می گویند :زنیكه سیگاری در ایران به او می گویند : زنیكه معتاد فاحشه خیابانی لجن!و در عربستان او را سنگسار می كنند!


2- اگر یك زن برای برابری حقوق زن و مرد تلاش كند:در امریكا به او می گویند : فمنیست در ایران به او می گویند :تهمینه میلانی و در عربستان او را سنگسار می كنند!


3- اگر یك زن مورد سوء استفاده قرار بگیرد :در امریكا او را به آسایشگاه روانی می برند تا او را به زندگی اجتماعی باز گردانند.در ایران او را به آسایشگاه روانی می برند و او در آنجا خودكشی می كند!و در عربستان او را سنگسار می كنند!


4-اگر جسد زنی در یكی از میدان های شهر و درون یك كیسه پلاستیكی پیدا شود:در امریكا : احتمالاً او یك زن خیابانی و بی خانمان بوده.در ایران:احتمالاً شوهر غیرتی اش او را كشته در عربستان: صد در صد بر اثر جراحات وارده ناشی از سنگسار به قتل رسیده است!


5- زنان:در امریكا اجازه دارند در پزشكی ، حقوق ، مهندسی و ... تحصیل نمایند.در ایران اجازه دارند در پزشكی ، حقوق ، مهندسی و .... به شرط تفكیك جنسیتی تحصیل نمایند در عربستان اجازه دارند از بین بی سوادی و سنگسار یكی را برگزینند!


6- اگر زنی بخواهد از شوهرش جدا شود:در امریكا:درخواست طلاق می دهد و نیمی از سرمایه شوهرش به او میرسد( زمان بین درخواست طلاق و اتمام مراحل قانونی:دو هفته)در ایران:در خواست طلاق می دهد و در صورتی كه هیچ ادعایی نسبت به نفقه و مهریه نداشته باشد میتواند از همسرش جدا گردد(زمان بین درخواست طلاق و اتمام مراحل قانونی: ۱۴ الی ۱۵ سال!)در عربستان:درخواست طلاق میدهد و شوهرش اجازه دارد او را سنگسار كند


7-یك دختر ۱۸ ساله:در امریكا نیازی به اجازه كسی برای انجام كارهایش ندارد.در ایران تنها برای دست شویی رفتن و تنفس نیازی به اجازه كسی ندارد!در عربستان اصولاً هیچ اجازه ای ندارد!!!


8-تبریك میگم شما پدر شدید بچتون یه دختره !در امریكا: Oh God Thanks
در ایران: خاك بر سرت حلیمه! بازم دختر زاییدی؟!؟!
در عربستان: نعم؟البنت؟ لا لا لا! أنا بد بخت! سنك سار یا زنده فی القبر هذه الدختر !
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -