تبلیغات
sargarmi - مطالب مهر 1389
liverpoole ghahreman

خدایان یونان:

دوشنبه 26 مهر 1389 08:24 ب.ظ

نویسنده : m s
یونانیان می گویند وقتی بین سه خدای اصلی یعنی زئوس، پوزئیدون و هادس قرعه كشی شد آسمان ها به زئوس، زمین به پوزئیدون و زیر زمین به هادس رسید. این ها هر سه با هم برادرند و پسران كرونوس خدای كشت و زرع اند. كرونوس در دیار هادس است و در غیاب وی زئوس تواناترین خدایان به شمار می رود.
ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

موجودات افسانه ای یونان باستان

دوشنبه 26 مهر 1389 08:24 ب.ظ

نویسنده : m s


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

هرکول:

دوشنبه 26 مهر 1389 08:23 ب.ظ

نویسنده : m s

ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

ادیسیوس:

دوشنبه 26 مهر 1389 08:20 ب.ظ

نویسنده : m s
پس از آشیل و پاتروکل بزرگ‌ترین و نام آورترین قهرمان یونان است. او در هوشمندی و نیرنگ بازی نامی بلند برای خویش به جا گذاشته. او پادشاه ایتاک، فرزند لائرت و آنتیکله بود و با پنه‌لوپه دختر ایکاریوس، پیوند زناشویی بست و از پیوند آنان تلماک متولد شد.

وقتی پاریس هلن را ربود، منلائوس خواستار جنگ با ایشان گشت و آگاممنون این را پذیرفت و از هم‌پیمانانش           در خواست کمک کرد، او کوشید از رفتن به تروا تن باز زند اما تلاشش بیهوده ماند اما قبل از این که با آنان همراه شود به سوی سکیروس روی گرداند تا در آن جا آشیل نوجوان را بیابد او که در جامه زنان در قصر لیکومد به امر مادرش تتیس پنهان شده بود و روزگار می‌گذارند، اولیس هوشمند برای باز شناختن آشیل حیله کرد و به شکل بازرگانان در آمد و بارش را از جواهرات پر کرد و در میانشان شمشیری گذاشت و به درون قصر راه باز یافت. آشیل از میان جواهرات شمشیر را انتخاب کرد و ادیسیوس او را شناخت و با خود همراه کرد. ده سال اول به جمع کردن لشکر گذشت و پس از آن آنان به راه افتادند و اینان در راه تروا به هر منزل و شهری که می‌رسیدند دست به غارت می‌زدند تا به تِبِس شهری که سپند ائیتون بر آن حکم می‌راند رسیدند. پس از فتح آن، ایشان به سوی تروا رهسپار شدند. ده سال دوم نبرد که با تروایی‌ها می‌جنگیند، اولیس به پاس کارهایش نامش پر آوازه گشت و بر همگان سر آمد:

او دیومد خسته تن را تیمار کرد، دلون را کشت؛ به همراه دیومد به درون باروهای تروا راه جست. بر دو اسب نامدار رزوس دست یافت، در بازی‌هایی که در آیین سوگ و مرگ پاتروکل برگزار شد بر دو آژاکس پیشی یافت و آنان را شکست داد. او یکی از کسانی بود که برای آشتی دادن آشیل و آگاممنون به سوی آشیل رفت اما موفق نشد. اینان قهرمانی‌های وی بودند که در این منظوم «ایلیاد» آمده‌است. و بعد از آن، او برای راه یافتن به آن سوی دیوار‌های نفوذ ناپذیر تروا حیله کرد، به آخاییان پیشنهاد داد که اسبی چوبین بسازند و آن را پیش کش تروجانی‌ها کنند و وانمود کنند که شکست خوردند این حیله کارگر شد و آنان در دل اسب به تروا راه یاقتند و از آن عظمت فقط خاکستر باقی گذاشتند. بازگشت ادیسیوس نیز ماجراهای بسیار دارد که هومر از آن نیز کتاب به نظم در آوردِ که در یونان اودیسئوس نام گرفته‌است.
بر روان پوزئیدون به این سبب که اولیس چشم یگانه، غول پولیفم مینوی، را که یکی از نیرومندترین غولان بوده‌است کور کرده کینی نشسته بود و او بدون این که اولیس را بکشد، او را دور از وطن‌اش سر گردان می‌کند. اما بعد از ده سال سر گردانی اولیس به ایتاک باز می‌گردد پنه‌لوپه که دیگر نمی‌توانست از پس خواستگاران بر بیاید مسابقه‌ای طرح کردِ بود که هر کس که بتواند کمان اولیس را فرو کشد و تیری را از میان دوازده تبر که در پی هم چیده شده‌اند بگذارند با وی عروسی می‌کند. اولیس لباس مبدل پوشید و به جمع خواستگاران پیوست و تنها کسی بود که توانست کمان را کشد آن گاه خود را نمایان کرد و از کشته خواستگاران پشته ساخت و انتقام خود را از خواستگاران که در این چند سال بر اموال او افتاده بودند گرفت.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

موجودات خیالی:

دوشنبه 26 مهر 1389 08:11 ب.ظ

نویسنده : m s


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

زمین

دوشنبه 26 مهر 1389 07:53 ب.ظ

نویسنده : m s

فقط تصور كنید كه بتوانیم سن زمین را، كه غیر قابل تصور است، فشرده كنیم و هر صد میلیون سال آن را یك سال در نظر بگیریم!

در اینصورت كره زمین مانند فردی 46 ساله خواهد بود! که هیچ اطلاعی در مورد هفت سال اول این فرد وجود ندارد و در باره‌ی سال‌های میانی زندگی او نیز اطلاعات كم و بیش پراكنده‌ای داریم!
اما این را می‌دانیم كه در سن 42 سالگی، گیاهان و جنگل‌ها پدیدار شده و شروع به رشد و نمو كرده‌اند. اثری از دایناسورها و خزندگان عظیم الجثه تا همین یكسال پیش نبود! یعنی زمین آن‌ها را در سن 45 سالگی به چشم خود دید و تقریبا 8 ماه پیش پستانداران را به دنیا آورد.

و آخر هفته گذشته دوران یخ سراسر زمین را فرا گرفت.

 انسان جدید فقط حدود 4 ساعت روی زمین بوده و طی همین یك ساعت گذشته كشاورزی را كشف كرده است!

بیش از یك دقیقه از عمر انقلاب صنعتی نمی‌گذرد و حال ببینید انسان در این یك دقیقه چه بلائی بر سر این بیچاره‌ی 46 ساله آورده است
او طی 40 ثانیه بیولوژیكی، از این بهشت یك آشغالدانی كامل ساخته است .

او خودش را به نسبت‌های سرسام‌آوری زیاد كرده، و نسل 500 خانواده از جانداران را منقرض كرده است.

سوخت‌های این سیاره را مال خود كرده و همه را به یغما برده است
و الان مثل كودكی معصوم و بی تقصیر! ایستاده و به این حمله‌ی برق آسا نگاه می‌كند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

ماه تولد انسانهای معروف

دوشنبه 26 مهر 1389 07:51 ب.ظ

نویسنده : m s
ماه تولد آدمای معروف رو تو ادامه مطلب ببینید.
ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -